TERMINARZ ROZGRYWEK WAKACYJNEJ PIŁKARSKIEJ LIGI AMATORÓW O PUCHAR WÓJTA GMINY LNIANO

1. Kolejka :  19 – 21 lipca                           Pauza:    Przechowo Team.

Piątek: godz. 19 -ta.                       Young Boys Błądzim – Wozownia Lniano              19. 07. 2013

Niedziela: godz. 18 - ta.                  Bońki Siemkowo – Galactikos Wery                       21. 07. 2013

2. Kolejka:  26 – 28 lipca                              Pauza:     Wozownia Lniano

Sobota: godz. 16 - ta.                    Bońki Siemkowo  -  Young Boys Błądzim                   27.07.2013

Sobota: godz. 17 - ta.                    Galactikos Wery -  Przechowo Team                          27.07.2013

3. Kolejka:  02 – 04 sierpnia                       Pauza: -  Young Boys Błądzim

Sobota: godz. 19 - ta.                    Wozownia  Lniano  - Galactikos Wery                       03.08.2013

Niedziela: godz. 18 - ta                 Przechowo Team -  Bońki Siemkowo                        04. 08.2013

4 Kolejka:  09 – 11 sierpnia                         Pauza:  Galactikos Wery

Sobota: godz. 16 - ta                    Wozownia Lniano - Bońki Siemkowo                        10.08.2013

Sobota: godz. 17 - ta.                   Young Boys Błądzim - Przechowo Team                    10.08.2013

FINAŁ WAKACYJNEJ PIŁKARSKIEJ LIGI AMATORÓW  17 SIERPNIA 2013

Pauza: Bońki Siemkowo

Godz. 18 - ta.                                         Galactikos Wery - Young Boys Błądzim

Godz. 19 - ta.                                         Wozownia Lniano - Przechowo Team

Zakończenie ligi wręczenie pucharów.

REGULAMIN WAKACYJNEJ PIŁKARSKIEJ LIGI AMATORÓW O PUCHAR

WÓJTA GMINY LNIANO

Organizatorem rozgrywek wakacyjnej piłkarskiej ligi amatorów jest Gmina Lniano.

Koordynację rozgrywek ligi i ich przeprowadzenie realizuje animator sportu p. Z. Lahutta.

Liga rozgrywana jest przez okres całych wakacji systemem każdy z każdym.

Gra odbywa się  w układzie 5+1 a lista startowa składa się z 10 osób /zmiany hokejowe/.

Czas gry 2 x 20 min z przerwą 10 minutową /plus 10 min rozgrzewki przed meczem/.

Zawodnikom zabranie się gry w obuwiu piłkarskim typu wkręty (metale plastik).

Zalecane są ochraniacze goleni.

W trakcie ligi osoby przebywające na terenie „Orlika”  obowiązuje regulamin obiektu. (zawodników, kibiców, kierowników zespołów, pozostałe osoby).

Systemy kar:

1.      Żółta kartka (ostrzeżenie drużynowe).

2.       2 min. wyłączenia z gry (W przypadku drugiego napomnienia automatycznie jest czerwona kartka z możliwością wymiany zawodnika).

3.      Czerwona kartka (dyskwalifikacja zawodnika bez możliwości zmiany).

Zespół, który otrzyma 3 czerwone kartki zostaje zdyskwalifikowany z ligi.

Zespół, który wystawi zawodnika nieuprawnionego do gry  spoza listy zgłoszonych otrzyma karę anulowania wszystkich punktów ligowych do zera, w przypadku konta zerowego kara wynosi  minus 10 pkt.

Zawodnicy są zobligowani do posiadania dowodu tożsamości. Chyba, że koordynator prowadzący rozgrywki zna gracza osobiście.

Zespół, który odda mecz walkowerem może zostać zdyskwalifikowany za niesportową postawę a w przypadku fazy finałowej zostaje natychmiast wykluczony.( faza finałowa 3 kolejki do końca).

Przepisy gry zgodne z PZPN z wyjątkiem:

1.      Gry na spalony brak w regulaminie.

2.      Wrzutu z autu z ziemi.

3.      Liczba zawodników i czas meczu zgodnie z regulaminem ligi

4.      Istnieje możliwość prowadzenie meczu przez dwóch sędziów (główny i asystent). Zawsze decyzja sędziego głównego jest wiążąca.

5.      Zabrania się całkowitego trzymania i chwytania piłki w ręce po podaniu od swojego partnera, istnieje możliwość odbicia piłki ręką lub kozłowania (piłka ręczna) w przypadku podania od partnera z własnego zespołu. Bramkarz może złapać piłkę od swojego zawodnika tylko w przypadku rykoszeta po strzale przeciwka i w przypadku kiksa piłkarskiego.

6.      Rozszerza się strefę bezpieczeństwa bramkarza z pola bramkowego na pole karne, każdy atak na bramkarza będzie karany rzutem pośrednim,

7.      Utrudnianie wprowadzenia piłki bramkarzowi do gry będzie zawsze karane karą porządkową 2 min.

8.      W przypadku gry na czas zespół może zostać ukarany rzutem wolnym pośrednim na wysokości pola karnego.

9.      Rzut karny egzekwowany z linii pola karnego bez możliwości powtórnego zagrania przez strzelającego / w zagrania jest rzut wolny pośredni/.

10.  W trakcie rzutu karnego wyjście bramkarza w przód i obronienie strzału jest karane uznaniem bramki dla strzelającego. ( bramkarz, może wykonać jeden krok do przodu).

11.  Istnieje możliwość dokonania zmian w składzie zespołu tylko z przyczyn zdrowotnych wynikających z udziału w lidze orlika (ewidentna kontuzja na obiekcie Orlik Lniano ).

12.  Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nabyte urazy i stan zdrowia zawodnika podczas ligi piłkarskiej a zawodnicy akceptują ten zapis własnym podpisem na liście zgłoszeniowej.

13.  Rozgrywki sa wprowadzone w  weekendy lub w  innym dowolnym terminie, po ustaleniu przez strony zainteresowane, wszelkie zmiany terminów ustalane są  tylko w obecności stron zainteresowanych.

14.  Zespoły, w których uczestniczą zawodnicy w wieku po niżej 18 roku życia muszą posiadać opiekuna pełnoletniego pełniącego funkcję kierownika drużyny lub posiadają wniosek od prezesa klubu ligowego z prośbą o dopuszczenie do rozgrywek (juniorzy). Ponadto wymagana jest zgoda pisemna rodziców lub przedstawicieli ustawowych sprawujących opiekę nad nieletnim zawodnikiem na udział w rozgrywkach ligowych.

15.  Zwycięzcy finałów ligi otrzymują puchary i dyplomy (miejsca I-III). Pozostałe zespoły otrzymują dyplomy.