Ośrodek TŁOK w ramach projektu „INICJUCJ Z FIO” przyznaje granty do 5 tys. zł dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy na spotkania informacyjne ws. grantów.

Masz pomysł na ciekawe wydarzenie? Chcesz wspólnie z sąsiadami lub znajomymi zrobić coś na rzecz otoczenia? Działasz w młodej organizacji pozarządowej, która chce się rozwijać? Zgłoś się po mikrodotację!

Ośrodek Tłok w partnerstwie z Towarzystwem Rozwoju Gminy Płużnica realizuje projekt „Inicjuj z FIO”, w ramach którego przyznawane są mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na spotkanie!

Zapraszamy na spotkania informacyjne ws. grantów, w trakcie których przedstawione zostaną m.in. zasady drugiej edycji konkursu i realizacji projektu, sposób przygotowania wniosku.

Miasto

Urząd Miasta, sala 27, godz. 10.30

Włocławek

01.12.2014 (poniedziałek)

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Informacji Turystycznej, godz. 10.00

Toruń

02.12.2014 (wtorek)

Urząd Marszałkowski, sala 208, godz. 11.00

Golub-Dobrzyń

03.12.2014 (środa)

Urząd Miasta, godz. 10.00

Inowrocław

04.12.2014 (czwartek)

Ośrodek Sportu i Rekreacji, al. Niepodległości 4, sala 227 (II piętro), godz. 10.30

Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać do 20 listopada 2014 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W treści maila proszę podać datę i miejsce spotkania, w którym chcą Państwo uczestniczyć, imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz ew. nazwę reprezentowanej organizacji pozarządowej/grupy nieformalnej lub samopomocowej.

Program spotkania w załączniku oraz na stronie www.tlok.plwww.aktywnawies.pl.

Nabór wniosków konkursowych odbędzie się w styczniu 2015 roku.

DLA KOGO GRANTY?

·         Dla młodych organizacji pozarządowych – działających nie dłużej niż półtora roku

·         Dla grup nieformalnych – składających się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne

·         Dla grup samopomocowych – sąsiedzkich, osiedlowych itp.

Dotację będzie można przeznaczyć m.in. na realizację działań w każdej ze sfer pożytku publicznego, sprzęt związany z obszarem działań młodej organizacji pozarządowej, podniesienie kwalifikacji pracowników/wolontariuszy organizacji, opracowanie merytorycznych planów rozwoju, adaptację lokalu.

OPERATORZY GRANTÓW w województwie kujawsko-pomorskim

Ośrodek TŁOK - powiaty: toruński, golubsko-dobrzyński, rypiński, lipnowski, aleksandrowski, radziejowski, inowrocławski, włocławski, mogileński, bydgoski

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica – powiaty: brodnicki, wąbrzeski, grudziądzki, chełmiński, świecki, tucholski, sępoleński, nakielski, żniński

Więcej informacji na temat projektu „Inicjuj z FIO” na stronie www.tlok.pl i pod nr tel. 56 653 90 65, 56 655 50 22

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Pliki do pobrania:

1. Program spotkania