Powiat Świecki przystąpił do opracowania Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Powiatu Świeckiego. Strategia będzie wskazywała potencjały i bariery poszczególnych obszarów, a także opisywała kierunki i cele rozwojowe w sferze społecznej i gospodarczej. Strategia pozwoli na wypracowanie niezbędnych dla powiatu świeckiego prorozwojowych przedsięwzięć infrastrukturalnych i społecznych. Projekt, który będzie znajdował się w pozytywnie zaopiniowanej Strategii będzie mógł być złożony w konkursie dedykowanym Obszarom Strategicznej Interwencji.

Do przygotowania i realizacji Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego zapraszamy wszystkie instytucje i podmioty, które mają wpływ na poprawę sytuacji społeczno-gospodarczej powiatu świeckiego – jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, partnerzy społeczni oraz gospodarczy, instytucje rynku pracy, organizacje skupiające pracodawców, instytucje pomocy i integracji społecznej, Lokalne Grupy Działania, szkoły i placówki prowadzące kształcenie na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, kościoły i związki wyznaniowe.

W związku z powyższym proszę o zgłaszanie na załączonym formularzu fiszki projektowej przedsięwzięć ważnych z punktu widzenia rozwoju danego obszaru. Wypełnioną fiszkę projektową proszę przesłać w terminie do dnia 09 lutego 2015 r. na adres Starostwa Powiatowego ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie lub elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W przypadku pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z pracownikiem Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Świeciu p. Bożeną Gaca-Zielińską,

Pliki do pobrania:

1. Fiszka projektowa.